OBĚTI ČESKÉ JUSTICEValdice

Po tom, co proběhla fraška u odvolacího soudu, mě a Maťa odvezli do výkonu trestu do Valdic do D-čka (zvýšená ostraha).

Asi na 4 týdny nás dali společně na celu na přibylu z jasného důvodu, abychom se bavili o případu a oni mohli sestříhat nahrávky. Normálně je člověk na přibylu 14 dní. Přitom už po 14 dnech jsem měl napsaný nákup na oddíl na barák C, takže místo na cele pro prvotrestané vězně nekuřáky bylo. Toto mi sdělil jeden Lapiduch (vězeň, co dělá nákupy, roznáší vodu atd., když mé jméno nebylo napsáno na papíře nákupu pro přibyl. Dokonce mi řekl, že Maťo má místo na oddíle na baráku D. Ale nakonec nás nechali na přibylu dalších 14 dní z důvodů, které jsem uvedl. Když zjistili, že se o ničem bavit nebudeme a že spolu cvičíme, jsme psychicky v pohodě, tak sem začal jezdit ÚOOZ a začal tlačit na vedení věznice, aby nám začalo dělat problémy a pobyt zde nám znepříjemnili.

Vychovatel se nás snažil nejdříve po dobrém přesvědčit k tomu, abychom mu podepsali papír o tom, že souhlasíme s tím, že nás z přibylu umístí na celu s více trestanými vězni i když ze zákona máme právo na celu, kde jsou vězni prvotrestaní. Zdůvodnil to tak, že nemají žádné volné cely pro prvotrestané vězně a že na cele s více trestanými vězni budeme jen dočasně, než se někde uvolní místo pro prvotrestané. Když jsme to slušně odmítli, tak to zkusili po zlém! Přišel za námi nějaký velitel společně se svým nadřízeným a postupně si mě a Maťa zavolali před celu přibylu tak, abychom si nemohli dosvědčit následné vyhrožování. Nejdříve jsem šel já a ten nadřízený  povídá, že prý dělám starosti vychovatelce a  pokud nepodepíši papír se souhlasem s umístěním na cely pro vícetrestané vězně, také se může stát, že mě dají na celu s feťáky, kteří jsou také prvotrestaní jako já, ale že do vězení pašují drogy a mohlo by se  stát, že by ty drogy schovali ke mně do skříňky a já bych pak v tom jel s nimi. Nevěřil jsem vlastním uším! I přes všechny tyto výhrůžky jsem odmítl papír podepsat.

Pak si zavolali Maťa a scénář se opakoval. Na cele jsme se pak s Maťem rozhodli, že celou tuto věc napíšeme a zveřejníme pro případ, že by se tato výhrůžka uskutečnila!

Bylo nám jasné, že pokud bychom podepsali souhlas s umístěním na celu pro vícetrestané, tak bychom tam zůstali až do dovolacího soudu, který může být, bůh ví kdy. Sliby, že to bude jen dočasně, byly jen metoda, jak nás přesvědčit k podpisu. Také nám bylo jasné, že by nám ÚOOZ udělala speciální celu místních psychopatů, kteří by nám pobyt znepříjemňovali. Protože ÚOOZ moc dobře ví, že je zde spousta vězňů, kteří nemají co ztratit a za příslib, třeba Rivotrilu, udělají cokoli. Oni moc dobře vědí, že udělali velkou prasárnu a odsoudili dva nevinné lidi. A také mají obavu z „Mých deníků“, které píši už 7 měsíců.

Vedoucí výkonu trestu nakonec pro Maťa místo na cele pro prvotrestané nekuřáky našel a mě dali se dvěma profesionálními vězni na malou celu na přibylu, aby se zase do mě pustili. Jeden z nich je ten samý profesionální vězeň, který mi vyhrožoval tím, že mě jako varoval před ÚOOZ na Ruzyni. Že mu zničili život a že ve vězení záhadně umírají lidi a nikdo nikdy neví jak. Že je lepší neprovokovat. To už jsem uváděl v kapitole „Podvodné metody policie“. Oba zde hráli svojí hru, bavili se o nějakých vraždách a o tom, co kde udělali a neustále se mě snažili zapojit do jejich hovoru. Když jsem odmítnul, že toto téma není pro mne, tak říkali, že se nechali inspirovat mnou a snažili se, jak se říká na sílu ze mě na nahrávce udělat nějakého mafiána. To trvalo od čtvrtka do úterý 4. 4. 2017. Po tom, co jsem tuto situaci vylíčil advokátovi a řekl, že ji napíši a vložím do svého deníku, mě umístili na celu pro prvotrestané nekuřáky.

Už na Ruzyni vězeň, co mě varoval před ÚOOZ mi začal říkat, že mu Maťo prý říkal, že jsem z nějakého gangu a začal říkat jména lidí z toho gangu, které jsem v životě neslyšel. Skončil až když jsem po něm vyjel, ať toho nechá, že je neznám!

Naštěstí, když jsem byl na pohovoru u ředitele věznice, tak se mi zdál tvrdý, ale férový chlap. Myslím si, že bude ÚOOZ trochu brzdit, ale oni nám mohou udělat něco i přes vězně i za jeho zády! Prostě nás chtějí dostat za každou cenu, ani bych se nedivil, kdyby se objevil falešný svědek jako v případě Nečesaného.

To, že sem kvůli nám ÚOOZ jezdí, nám potvrdil vychovatel na přibylu, který to řekl Maťovi. Potom, co jsem se zde seznámil se svými spoluvězni, a měl jsem možnost pročítat jejich případy, tak jsem zjistil, že zde sedí spousta lidí s pochybnými soudními procesy, a nečestnou a podlou prací policie, podobnou jako popisuji ve svých denících. Je to hrozné, lidé venku vůbec neví, co se zde děje a jak funguje náš systém, dokud se nedostanou do této situace. Náš systém je přežitek komunistické doby, který má své metod a dělá si vše , co se mu zlíbí.

Dokonce mi teď psycholog ve Valdicích říkal, že pokud se spolu nebudeme bavit o tom, co jsem udělal špatně a proč tady jsem, tak nebudu z vězení podmínečně propuštěn a odsedím si celý trest. Prostě neuvěřitelné!!! Tenhle zrůdný systém odsoudí nevinného člověka, pošle ho do nejpřísnějšího vězení a ještě ho nutí se přiznat k něčemu co neudělal, jinak ho z vězení podmínečně nepropustí a on si odsedí celý nespravedlivě uložený trest!!!

Věřím tomu, že lidé po 10-ti letech marných bojů se raději přiznají k něčemu, co neudělali jen pro to, aby je tento zrůdný systém konečně pustil ze svých spárů!. Bůh nám všem pomáhej…

Další článek >>